Newsroom

20.03.2020

MAHLE wdraża kompleksowe środki w celu powstrzymania koronawirusa

·       Działalność w europejskich lokalizacjach zostanie w dużej mierze zawieszona

·       Działania chroniące pracowników i zakłady pracy są odpowiedzią na sytuacje na rynku

·       MAHLE Aftermarket kontynuuje dostarczanie części zamiennych do warsztatów

 

MAHLE przyjęło kompleksowy pakiet działań w odpowiedzi na rozprzestrzenianie się nowego koronawirusa i decyzję wielu producentów OEM o zawieszeniu produkcji.

Od dziś wszystkie europejskie zakłady produkcyjne MAHLE będą stopniowo zamykane najpóźniej do środy, 25 marca. Działania administracyjne i rozwojowe zostaną zredukowane do niezbędnego poziomu tj. kilku podstawowych i kluczowych funkcji.

 

„Stoimy w obliczu wyjątkowej sytuacji o nieprzewidzianej skali i w tej chwili nie wiemy jak ona się rozwinie. Musimy dołożyć wszelkich starań aby powstrzymać dalsze rozprzestrzenianie się koronawirusa w celu ochrony naszych pracowników. Jednocześnie odpowiadamy na załamujące się rynki, w szczególności na przerwy w produkcji OEM w Europie ”, mówi dr Jörg Stratmann, CEO i prezes zarządu MAHLE.

 

Te działania dotyczą około 70 lokalizacji w całej Europie. W każdym wypadku  decyzje o warunkach wstrzymania prac MAHLE podejmuje indywidualnie w porozumieniu z przedstawicielami pracowników.

Te i inne wewnętrzne działania będą obowiązywać do odwołania i są uzależnione od ogólnej sytuacji. Aby zabezpieczyć dostawy części zamiennych dla warsztatów działania te nie dotyczą centrów dystrybucji dla rynku wtórnego.

O MAHLE


MAHLE jest wiodącym międzynarodowym partnerem rozwojowym i dostawcą dla przemysłu motoryzacyjnego, a także pionierem przyszłej mobilności. Grupa MAHLE jest zaangażowana w zwiększanie wydajności transportu, czynienie go bardziej przyjaznym dla środowiska i bardziej komfortowym, przez ciągłą optymalizację silnika spalinowego, napędy wykorzystujące paliwa alternatywne i tworzenie podstaw mobilności elektrycznej. Nasza oferta produktów stanowi odpowiedź na wszystkie kluczowe kwestie dotyczące układów przeniesienia napędu i technologii klimatyzacji – zarówno w zakresie e-mobilności, jak i w pojazdach wyposażonych w silniki spalinowe.
Produkty MAHLE są montowane co najmniej w co drugim pojeździe na świecie. Komponenty i systemy MAHLE są również używane w transporcie kolejowym, morskim oraz w maszynach stacjonarnych.
W 2018 r. Grupa wygenerowała sprzedaż o wartości około 12,6 mld EUR Obecnie firma zatrudnia ponad 79.000 osób, które pracują nad innowacyjnymi produktami w 160 lokalizacjach, w ponad 30 krajach. W 16 dużych ośrodkach badawczo-rozwojowych w Niemczech, Wielkiej Brytaniia, Luksemburgu, Hiszpanii, Słowenii, USA, Brazylii, Japonii, Chinach, Indiach i Polsce pracuje ponad 6100 inżynierów i techników ds. rozwoju tworząc innowacyjne rozwiązania dla przyszłej mobilności.

Więcej informacji:

MAHLE GmbH

Ruben Danisch

Corporate Communications/Public Relations

Pragstraße 26 – 46

70376 Stuttgart, Germany

Phone: +49 711 501-12199

Fax: +49 711 501-13700

ruben.danisch@mahle.com

Press release
PDF
16.3 KB