Newsroom
07.11.2019

Nowa 48-woltowa bateria zwiększa wydajność łagodnej hybrydy

Stuttgart / Niemcy, 07 listopada 2019 r. - Dzięki nowemu 48-woltowemu akumulatorowi zoptymalizowanemu do użytku w pojazdach z łagodną hybrydą, MAHLE Powertrain umożliwia maksymalizację odzyskanej energii, którą można magazynować i uwalniać. Może to znacznie zwiększyć wydajność pojazdów z łagodną hybrydą, pozwalając na oszczędność paliwa od 12 do 15 procent. Dzięki temu rozwiązaniu MAHLE Powertrain zwiększa możliwości systemów 48-woltowych, które mają duże zalety w zakresie bezpieczeństwa i kosztów w porównaniu z systemami wysokonapięciowymi.

  • MAHLE Powertrain przedstawia nowy prototypowy 48-woltowy akumulator
  • Zwiększone zakresy ładowania i rozładowania dają znaczny potencjał oszczędności dzięki zoptymalizowanemu chłodzeniu akumulatorów i składowi chemicznemu ogniw

Łagodne hybrydy muszą efektywnie odzyskiwać energię przy względnie dużej mocy podczas hamowania. Tutaj nie jest wymagana duża pojemność akumulatorów, ponieważ odzyskaną energię można wykorzystać podczas następnego przyspieszenia. Dlatego pożądana jest kompaktowa i opłacalna bateria, która może osiągać wysoki poziom naładowania i rozładowania w stosunku do swojej pojemności (high Crates). Ponieważ na rynku nie było odpowiednich tanich, kompaktowych akumulatorów, które byłyby w stanie poradzić sobie z niezbędnymi cyklami ładowania i rozładowywania przy wysokich prądach, MAHLE Powertrain postanowił opracować własny. Chemia LTO w wybranych ogniwach pozwala na ładowanie / rozładowywanie o wartości 10 kW i maksymalne prędkości przez krótki czas do 20 kW z zestawu akumulatorów o pojemności magazynowania wynoszącej zaledwie 0,5 kWh. Optymalne chłodzenie baterii gwarantuje wydajność ładowania / rozładowania i trwałość baterii. Jednak chłodziwo musiało być elektrycznie odizolowane od ogniw. MAHLE Powertrain postawiło na solidną strategię chłodzenia.

Inżynierowie MAHLE Powertrain zwrócili dużą uwagę na konstrukcję szyn zbiorczych i połączeń elektrycznych w akumulatorze, ponieważ jakakolwiek wysoka rezystancja w tych elementach może być dodatkowym źródłem ciepła i może ograniczać moc systemu. Trwają testy pierwszego prototypu w celu sprawdzenia, czy zestaw ma odpowiednią wydajność. Wstępne wyniki wskazują, że wszystkie temperatury w pakiecie pozostają w dopuszczalnym zakresie przy stałej wydajności rozładowania powyżej 10 kW i że są w stanie osiągnąć szczytowe poziomy mocy przekraczające 20 kW. Następnym krokiem będzie instalacja prototypu w pojeździe demonstracyjnym MAHLE Powertrain o napięciu 48 V eSupercharged.

O MAHLE

MAHLE jest wiodącym międzynarodowym partnerem rozwojowym i dostawcą dla przemysłu motoryzacyjnego, a także pionierem przyszłej mobilności. Grupa MAHLE dokłada wszelkich starań, aby transport był bardziej wydajny, przyjazny dla środowiska i bardziej komfortowy poprzez ciągłą optymalizację silnika spalinowego i zwiększenie wykorzystania paliw alternatywnych kładąc podwaliny pod rozwoj e-mobilności na całym świecie. Portfolio produktów grupy dotyczy wszystkich kluczowych kwestii związanych z technologią układu napędowego i klimatyzacji - zarówno w przypadku napędów z silnikami spalinowymi, jak i elektrycznymi i hybrydowymi. Produkty MAHLE są montowane w co drugim pojeździe na całym świecie. Komponenty i systemy MAHLE są również stosowane poza drogami - w zastosowaniach stacjonarnych, w maszynach mobilnych, transporcie szynowym, a także w zastosowaniach morskich. W 2018 r. Grupa wygenerowała sprzedaż w wysokości około 12,6 mld EUR, zatrudniając ponad 79 000 pracowników i jest reprezentowana w ponad 30 krajach z 160 lokalizacjami produkcyjnymi. W 16 dużych ośrodkach badawczo-rozwojowych w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Luksemburgu, Hiszpanii, Słowenii, USA, Brazylii, Japonii, Chinach, Indiach i Polsce ponad 6100 inżynierów i techników ds. Rozwoju pracuje nad innowacyjnymi rozwiązaniami w zakresie mobilności w przyszłości.

Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z: MAHLE GmbH  Christopher Rimmele Komunikacja korporacyjna / public relations  

Pragstraße 26–46  70376 Stuttgart / Niemcy

Telefon: +49711 501-12374  

Faks: +49 711 501–13700  

christopher.rimmele@mahle.com