Newsroom
31.01.2018

Rada nadzorcza MAHLE mianowała Dr. Jörga Stratmanna nowym prezesem zarządu i dyrektorem generalnym

Stuttgart/Germany, 31 stycznia 2018 r – Od 1 lutego nowym dyrektorem generalnym MAHLE, czwartego pod względem wielkości niemieckiego dostawcy motoryzacyjnego o wartości sprzedaży około 13 miliardów euro i zatrudniających 77 000 pracowników będzie Dr. Jörg Stratmann. Dotychczasowy prezes zarządu Pan Wolf-Henning Scheider związał się z firmą ZF Friedrichshafen AG.

  • 48- letni inżynier przemysłowy zostaje dyrektorem generalnym Grupy MAHLE  od 1 lutego 2018 roku
  • Wolf-Henning Scheider odchodzi z MAHLE 31 stycznia 2018 roku
  • Wyzaczenie nowego prezesa zarządu odbyło się szybko i sprawnie.

Znalezienie następcy było dużo łatwiejsze, ponieważ MAHLE już wcześniej wyznaczyło dr Jörga Stratmanna jako potencjalnego zastępcę. Dr Stratmann dołączył do zespołu MAHLE w 2008 roku po odejściu z Continental AG i podejmował coraz bardziej odpowiedzialne zadania. Do tej pory zarządzał całą grupą MAHLE Behr, obecnie jednostką MAHLE Thermal Management, która składa się z wielu jednostek organizacyjnych, stanowiących ponad 45% sprzedaży MAHLE.  

„Dr. Stratmann posiada bogate doświadczenie w branży motoryzacyjnej – zarówno z perspektywy technicznej, jak i biznesowej jest to idealna osoba do kierowania grupą MAHLE.” – przewodniczący Rady Nadzorczej MAHLE, prof. Dr Heinz K. Junker.

Jego dotychczasowe obowiązki przejął Bernd Eckl (50), który od 1 kwietnia jest członkiem zarządu MAHLE odpowiedzialnym za jednostkę Engine System and Components, która stanowi ok 22% sprzedaży MAHLE.

Georg Dietz (54) został powołany na stanowisko Członka Zarządu MAHLE dla jednostki Engine System and Components. Przez 28 lat pracował w MAHLE i wykazał się kompetencjami technicznymi i międzynarodowymi w wielu różnych projektach wdrożeniach za granicą.

MAHLE składa najlepsze życzenia i życzy wielo sukcesów w nowej roli dla ustępującego prezesa zarządu, Pana Wolfa-Henninga Scheidera. „Nasze podziękowania kierujemy dla pana Schneidera, przede wszystkim za jego intensywną pracę podczas procesu transformacji, który obecnie dotyczy całego przemysłu motoryzacyjnego” – skomentował Prof. Junker

„Mocno wierzę, że dzięki zmianom personalnym i nowym powołaniom, dokonaliśmy właściwych wyborów, które zagwarantują nam zarządzanie na najwyższym poziomie. Szczególnie ważne jest dla mnie, abyśmy skupiali się na ciągłym rozwoju technologicznym asortymentu MAHLE. Z naszym zespołem zarządzającym na czele organizacji, z pewnością odniesiemy sukces. Chciałbym szczególnie podziękować wszystkim akcjonariuszom oraz członkom zarządów i komitetów grupy, w tym oczywiście pracownikom, którzy pomogli nam w podjęciu pilnych decyzji w krytycznym czasie. Bez tej intensywnej współpracy na wszystkich poziomach, takie szybkie rozwiązanie byłoby niemożliwe” – dodaje prof. Junker

Dr. Jörg Stratmann

Urodził się 1969 w Münster/Niemcy, Jörg Stratmann studiował inżynierię przemysłowa ze specjalizacją z zakresie inżynierii mechanicznej na Politechnice w Berlinie po ukończeniu szkoły średniej. Karierę zawodową rozpoczął w dziale Controllingu w Siemens Automobiltechnik w Regensburgu/ Niemcy. Po zdobyciu doktoratu w 2000 roku objął stanowisko w USA, we Włoszech i Rumuni w Siemens VDO. W Rumuni był odpowiedzialny, za zarządzanie firmą a także za rozwój i fabryki elektroniki.

W 2006 roku powrócił do Regensburga jako kierownik działu elektronicznych jednostek sterujących silniki benzynowe. Nieco ponad rok później Siemens VDO został przejęty przez Continental ASG , gdzie został szefem segmentu klientów pojazdów użytkowych. W 2008 roku przeniósł się do Stuttgartu/Niemiec aby dołączyć do zespołu MAHLE. Jako członek Komitetu Zarządzającego był początkowo odpowiedzialny za linie produktów Liquid Management Systems, a od maja 2009 roku przejął kierownictwo działu sprzedaży i inżynierii aplikacji. W lutym 2013 roku dołączył do MAHLE Behr, a w lipcu 2013 roku objął funkcję prezesa. W 2014 roku został powołany do zarządu MAHLE i od tego czasu jest odpowiedzialny za jednostkę Thermal Management.

Bernd Eckl

Bernd Eckl urodził się w 1967 roku w Lauterbach/Niemcy. W 1991 roku ukończył inżynierię mechaniczną na Darmstadt University of Applied Sciences w Niemczech. Od 1992 pracował  w Mannesmann VDO AG na różnych stanowiskach a następnie przeniósł się GETRAG GmbH & Cie KG w 2000 roku gdzie pełnił funkcję członka zarządu i dyrektor ds. zakupów. Został członkiem zarządu GETRAG International GmbH w 2004 roku oraz członkiem zarządu i wiceprezesem GETRAG International GmbH w 2012 roku.

Od 2007 roku Bernd Eckl jest członkiem zarządu MAHLE i do tej pory był odpowiedzialny za jednostkę Engine System and Components, a także za zarządzanie jakością w całej organizacji, bezpieczeństwo pracy i zarzadzanie środowiskiem.

Georg Dietz

Georg Dietz urodził się w 1963 roku w Stuttgardzie/Niemcy. Ukończył studia z tytułem inżyniera na RWTH Aachen University w Niemczech w 1988 roku. Od 1989 pełnił w MAHLE różne funkcje.W latach 2001-2003 piastował stanowisko Managing Director Production w MAHLE Metal Leve S.A. w Brazyli, gdzie był odpowiedzialny za trzy zakłady produkcyjne. Od 2004 roku był szefem linii produktów tłokowych w Ameryce Południowej, gdzie w 2008 roku przejął światowe przywództwo linii produktów Velve Train Systems. Od 2009 roku zarządza europejską organizacją Engine Components and Systems.

O MAHLE

MAHLE jest wiodącym międzynarodowym partnerem rozwojowym i dostawcą dla przemysłu motoryzacyjnego. MAHLE dokłada wszelkich starań, aby transport stał się bardziej wydajny, przyjazny do środowiska i wygodniejszy dzięki ciągłej optymalizacji silnika spalinowego, wykorzystywaniu alternatywnych paliw, oraz tworzeniu postaw pod e-mobilnością. Oferta produktów MAHLE obejmuje wszystkie kluczowe zagadnienia związane z technologią napędową i klimatyzacją – zarówno dla napędów z silnikami spalinowymi jak i dla e-mobilności. Produkty MAHLE są montowane w co drugim pojeździe na całym  świecie. Komponenty i systemy firm MAHLE są również wykorzystywane poza drogami w zastosowaniach stacjonarnych, w maszynach mobilnych, transporcie kolejowym, a także w zastosowaniach morskich.

W 2016 roku organizacja osiągnęła sprzedaż w wysokości około 12,3 miliarda euro, zatrudniając około 77 000 pracowników, i jest reprezentowana w 34 krajach ze 170 zakładami produkcyjnymi. W 16 różnych ośrodkach rozwojowych w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Luksemburgu, Hiszpanii, Słowenii, USA, Brazylii, Japonii, Chinach i Indiach, 6000 inżynierów i techników opracowuje innowacyjne rozwiązania dla mobilności przyszłości.

For further information, contact:

MAHLE GmbH
Ruben Danisch
Corporate Communications/Public Relations
Pragstraße 26–46
70376 Stuttgart, Germany

Phone: +49 711 501-12199
Fax: +49 711 501-13700
ruben.danisch@mahle.com

Press release (english)
PDF
42.7 KB
Press picture Dr. Jörg Stratmann
JPG
1.63 MB
Press picture Bernd Eckl
JPG
1.61 MB
Press picture Georg Dietz
JPG
1.59 MB